27 stycznia 2020 Wydarzenia, Wydarzenia lokalne

Spotkanie MLR w Krakowie

14 młodych lekarzy rodzinnych spotkało się w poprzednim tygodniu w Krakowie, w samy sercu Kazimierza. Program był napięty, ale wymieniono mnóstwo informacji. Było ciekawie, naukowo, ale i towarzysko!

Spotkanie MLR w Krakowie, styczeń 2020

Program ramowy spotkań w Krakowie wygląda tak:

  • przywitanie nowych uczestników;
  • informacje od przedstawiciela Komisji MLR lub Oddziału Wojewódzkiego lub NEC;
  • relacje z wymian zagranicznych;
  • część naukowa;
  • opis ciekawego przypadku prezentowany przez MLR;
  • sesja Q&A.

Spotkania będą się odbywały cyklicznie w 2. tygodniu każdego miesiąca poza lipcem i sierpniem, dzień tygodnia będzie każdorazowo głosowany na FB. Program spotkania będzie wrzucany na FB na początku każdego miesiąca. Miejsce – to samo, czyli Trynitarska 11.

Marta Raciborska przedstawiła informacje o zmianach w Komisji MLR, nowej stronie www, Prekonferencji (zainteresowanie wśród zgromadzonych dobrze rokuje)  i planach na przyszłość.

Żywa dyskusja do późnych godzin wieczornych!

Krzysztof Studziński wspomniał krótko o swojej nowej funkcji i zadaniach z nią związanych – chodzi mianowicie o wsparcie w naukowym rozwoju młodych rodzinnych. „Zaoferowałem też swoją pomoc w peer review prezentacji/wystąpień na spotkania MLR Małopolska i nie tylko” – mówi Krzysztof. 

Prezentację nt. sposobów diagnostyki depresji w POZ przedstawił Michał Sosiński. Dziękujemy!

Po sesji pytań i odpowiedzi miała miejsce bardzo ciekawa i pełna praktycznych porad dyskusja o problemach w naszej codziennej praktyce.

Spotkanie formalnie zakończyło się około 20:45. Atmosfera była bardzo dobra, uczestnicy zainteresowani kolejnymi spotkaniami i MLR. Większość z uczestników została dłużej i w podgrupkach żywo dyskutowało i zacieśniało więzi do 21:30.